-200,00 zł

ALPINA SCARA NEW black-gold silk matt LADIES

299,00 zł Zniżka 200,00 zł
499,00 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 499.00 zł

Narciarstwo i snowboarding są ucztą dla wszystkich zmysłów!  Początkowo zdominowaną przez zmysł wzroku. Widzisz narciarzy, wyciągi - i Twój kask ALPINA z dopasowanymi do niego goglami. Potem niebiesko-białe niebo! Słychać stukot butów narciarskich, metaliczne kliknięcia wiązań i cichy szum wyciągu wśród majestatycznych jodeł. Skala powiększa sie wraz z narastającą prędkością. Nagle zaczynasz rejestrować doznania, które nie spotykają Cię podczas normalnej codziennej rutyny: nacisk w łydkach, siłę odśrodkową. Jasne, lodowato zimne powietrze powoduje napięcie w klatce piersiowej. Twój oddech to miliony zamarzających kryształków górskiego powietrza. W pewnym sensie nie tylko widać śnieg, można go nawet powąchać. 

rozmiar kask
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

IN-MOLD TECHNOLOGY

Technologia in-Mold to proces, który scala piankę wewnętrzną z zewnętrzną powłoką kasku pod znacznym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Rezultatem jest całkowite połączenie warstw i niezwykle stabilna konstrukcja kasku o niewielkiej wadze. Z kaskiem In-Mold,ochrona przed siłami mechanicznymi, np. takimi jak te generowane przez upadek na ostry obiekt, jest znacznie większa niż w kaskach zbudowanych w innej technologii

 

HI-EPS

HI-EPS oznacza wysoko rozciągliwy polistyren. Wewnętrzna skorupa wszystkich kasków In-Mold jest wykonana z HI-EPS. Pochłania siły działające na niego podczas upadku aby zapewnić użytkownikowi możliwie najwyższy stopień ochrony. HI-EPS jest materiałem o szczególnie małych porach. Składa się z niezliczonych, mikroskopijnych kieszonek powietrznych i to właśnie one zapewniają działanie ochronne. Ponadto, HI-EPS nie nasiąka wodą (czytaj: potem).

 

CERAMIC

CERAMIC to nazwa zewnętrznej powłoki wszystkich kasków ALPINA produkowanych w technologii In-Mold. To lekkie i cienkie tworzywo jest nie tylko niezwykle odporne na uszkodzenia i zadrapania, ale także odporne na UV oraz posiada właściwości antystatyczne.

 

CONTROLLED AIRSTREAM

Przepływ powietrza regulowany jest przez otwieranie i zamykanie otworów wentylacyjnych na kasku za pomocą suwaka. Stosowane są one intuicyjnie, nawet jeśli masz rękawice na dłoniach.

 

HIGH VENT VISIOR

Specjalnie zaprojektowany kształt daszka działa jak przewodnik prądu powietrza, optymalizując w ten sposób zasysanie chłodnego i usuwanie nagrzanego powietrza.

 

CUSTOM FIT SYSTEM 

Sprawdzony system regulacji wielkości RUN stał się kompletny dzięki systemowi CUSTOM-FIT. Pozwala on na pochylenie kasku w trzech pozycjach, a tym samym umożliwia doskonałe dopasowanie do kształtu potylicy użytkownika.

 

CHANGEABLE INTERIOR

Każdy, kto jeździ na nartach transpiruje, szczególnie na głowie. dlatego w kaskach ALPINA znajduje się  wymienna wewnętrzna wyściółka, którą można usunąć, uprać ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem, pozostawić do wyschnięcia, a następnie włożyć ponownie.

 

Y-CLIP

Łączy dwie taśmy i blokuje je razem poniżej uszu. Łatwość otwierania i zamykania sprawia, że dostosowanie do osobistych wymagań jest dziecinnie proste.

 

REMOVABLE EARPADS

W kaskach narciarskich ALPINA z wymiennymi nausznikami można zdjąć w ciągu kilku sekund poduszki chroniące uszy. W ciepłej, słonecznej pogodzie czy podczas wiosennych przejażdżek, możesz doświadczyć wolności bez funkcji ochronnej. A jeśli robi się chłodniej nauszniki możesz po prostu z powrotem dołączyć do kasku za pomocą zatrzasków.

 

ERGOMATIC

Wszystkie kaski ALPINA są wyposażone w ergonomiczne klamry służące do zapięcia pod brodą. Funkcja automatycznej blokady na kilku poziomach z obrotowym zamknięciem może być obsługiwana jedną ręką i nie otworzy się samoistnie w razie upadku. Zgodnie z wymogami, ERGOMATIC gwarantuje optymalne bezpieczeństwo dla każdego użytkownika: łatwo poluzować paski podczas podjazdu pod górę i szybko je zablokować podczas zjazdu. dodatkowo, aby zwiększyć komfort noszenia, wolne końce pasków zostały spięte miękką tkaniną.

 

RUN SYSTEM

Ten system regulacji ALPINA stał się klasykiem, ale jest stale optymalizowany. Za pomocą pokrętła regulacji komfortu, kask może być optymalnie dostosowany do każdego rozmiaru głowy w ciągu kilku sekund, przy użyciu tylko jednej ręki nawet ubranej w rękawicę. Sprawdza się też przy dostosowaniu kasku do nowej fryzury, kaptura lub czapki a także w kaskach dziecięcych gdy regularnie trzeba dostosowywać obwód kasku do rosnącego dziecka.

 

STANDARD CE EN 1077 

Badanie zgodnie ze standardem CE EN 1077 przeprowadzane jest w najtrudniejszych warunkach podczas testowania narciarskich kasków. Brana jest pod uwagę między innymi amortyzacja wstrząsów, przedostawanie się ostrych przedmiotów (symulacja uderzenia końcówkami kijków narciarskich), system pasków pod brodą i pole widzenia. Wszystkie kaski narciarskie ALPINA spełniają wymogi obecnego standardu europejskiego CE EN 1077.

Dodatkowe informacje o ALPINA SCARA NEW black-gold silk matt LADIES

Przeznaczenie
Damskie
Gwarancja
2 lata
Konstrukcja
IN MOLD
Certyfikaty
CE EN 1077

Specyficzne kody