-300,00 zł

Kask Sweet Protection Volata MIPS Gloss White

899,00 zł Zniżka 300,00 zł
1 199,00 zł

Nowy, bezkompromisowy kask wyścigowy Volata MIPS Race nadaje się do wszystkich dyscyplin. Specjalnie zaprojektowany i skonstruowany do dyscyplin prędkościowych.

Rozmiar
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie


SWEET PROTECTION VOLATA MIPS

Nasza zupełnie nowa platforma kasku wyścigowego odpowiednia dla wszystkich dyscyplin. Volata reprezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie kasków wyścigowych zatwierdzonych przez FIS, z zupełnie nową, termoplastyczną skorupą o zmiennej elastyczności, przednimi i tylnymi odbojami Gate Shields, chroniącymi kask przed uderzeniami tyczek, a także sprawdzoną technologią Impact Shield. Volata jest przygotowana na slalomowe impresy dzieki możliwości szybkiego beznarzędziowego montażu gardy VOLATA CHINGUARD. Garda może być zamontowana / odmontowana w ciągu kilku sekund i jest sprzedawana osobno. Dodatkowymi atutami są wyjmowane wkładki nauszników oraz dwuczęściowe porty douszne zapewniające doskonały słuch. Volata MIPS jest wyposażony w 3-L MIPS, unikalną wersję systemu zabezpieczającego przed przeciążeniami rotacyjnymi MIPS, opracowany specjalnie dla kasków wyścigowych Volata.

  • Pierwszy wysokiej klasy race-owy kask odpowiedni dla wszystkich dyscyplin
  • Najnowsza technologia Sweet Protection w kaskach wyścigowych zatwierdzonych przez FIS
  • Specjalnie stworzony do dyscyplin prędkościowych i slalomu
  • System szybkiego montażu garty, aby łatwo przygotować się do slalomu
  • Nauszniki, z łatwym demontażem w nagłych wypadkach
  • Dwuczęściowe otwory na uszy zapewniają doskonały słuch przy każdej prędkości.
  • Wyposażony w MIPS, technologię zmniejszającą siły obrotowe działające na mózg

ABS Race Shell
Formowana wtryskowo skorupa termoplastyczna ABS jest bardzo odporna na uderzenia dzięki wzmocnieniu specjalnym rodzajem gumy. Skorupa jest formowana z niezwykłą precyzją, by zapewnić najlepszy stosunek wydajności do masy. Jest bardziej elastyczna w górnej części głowy i sztywna z tyłu czaszki i wokół uszu.

Impact Shields
Kaski z Impact Shields zostały wyposażone w formowaną wkładkę EPS amortyzującą wstrząsy z wkładkami, które zapewniają niezrównaną wydajność w absorpcji wstrząsów. To najlepsza technologia Sweet Protection do ochrony przed uderzeniami. Rozdziela uderzenie z wnętrza hełmu na większe obszary w kluczowych strefach, w których głowa tego najbardziej potrzebuje (przód i tył).

Gate shields – In-molded gate protection technology
EPP (spieniony polipropylen) ze osłonami z poliwęglanu wprasowane w główną wyściółkę EPS, aby chronić strukturę kasku przed uderzeniami. Osłony są umieszczone z przodu i z tyłu kasku, ponieważ tyczki mają tendencję do wyginania się po uderzeniu z przodu i uderzają również w kask z tyłu.

MIPS - Multi-directional Impact Protection System
System ochrony mózgu MIPS, to zintegrowana z hełmem warstwa o niskim współczynniku tarcia, zaprojektowana w celu ograniczenia ruchu obrotowego przenoszonego na mózg w wyniku uderzenia pod kątem w głowę.

3L oznacza trzy warstwy.
Konstrukcja 3L-MIPS jest zoptymalizowana pod kątem dopasowania do kasku Volata. Ma dwie czarne, wbudowane statyczne warstwy MIPS z przodu i tyłu oraz jedną żółtą warstwę MIPS pośrodku, która jest zawieszona przez dwie cienkie wielokierunkowe kieszenie, aby umożliwić ruch we wszystkich kierunkach.

Chin guard ready

Opcjonalną gardę do kasków Volata i Volata MIPS można błyskawicznie założyć bez użycia narzędzi. Po prostu wystarczy ją zdjąć lub założyć. Dzięki temu Volata nadaje się do wszystkich dyscyplin narciarstwa alpejskiego.

Dodatkowe informacje o Kask Sweet Protection Volata MIPS Gloss White

Przeznaczenie
Unisex
Gwarancja
2 lata
Konstrukcja
ABS Race Shell, Gate Shields, Impact Shields, 3-L MIPS
Certyfikaty
CE EN1077 class A / ASTM2040 / FIS RH 2013

Specyficzne kody