-399,00 zł

Buty narciarskie TECNICA MACH1 95 W LV Progressive Black 2019

900,00 zł Zniżka 399,00 zł
1 299,00 zł

Tecnica Mach1 95 LV to przeznaczony dla kobiet szczupły sportowy but narciarski o flexie 95. Stworzony w technologii C.A.S. (Custom Adaptive Shape)  zapewnia świetne dopasowanie "prosto z pudełka" oraz posiada wiele opcji indywidualnego dopasowania, w tym zarówno personalizację skorupy, botka, jak równierz specyficznie dla damskich butów, możliwość termicznego dopasowania objętości kołnierza cholewki. Wyściółka wkładki wykonanej z wełny jagnięcej została pokryta mikro-kryształami Celialiant, minerału zamieniającego ciepło w promieniowanie podczerwone, który przenika wgłąb skóry pobudzając krążenie krwi. Dzięki temu w stopy jest jeszcze cieplej. Klamry Lift Lock to kolejne udogodnienie, które dzięki utrzymaniu zaczepów po otwarciu odchylonych pod kątem 45°, eliminuje uciążliwe haczenie klamer i sprawia, że zarówno zdejmowanie i zakładanie butów jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Rozmiar buta
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

TECNICA MACH1 WOMEN
Zaprojektowane przez kobiety w ramach Women to Women Project. Mach1 95 W LV łączą w sobie doskonałe dopasowanie do potrzeb użytkownika "prosto z pudełka", z bardzo szerokim zakresem indywidualnego dopasowania. Jeżeli jest to konieczne, dzięki sprawdzonej technologii C.A.S. - możliwe jest spersonalizowanie kształtu wkładki, skorupy buta i jako nowość, w technologii C.A.S. Thermoforming Cuff Adapt System - także mankietu wkładki i jej górnej części poprzez zmianę kształtu i objętości zapewniając maksymalnyu komfort w okolicach łydki. Dzięki połączeniu właściwości wełny Merino i materiału Celliant (mikrokryształy, które odbijają ciepło) buty Mach1 95 W LV zapewniają także znacznie podwyższony komfort cieplny. Odpowiednia konstrukcja oraz geometria tworzą naturalną postawę oraz idealny balans, dzięki czemu optymalizują transfer energii a siła jest efektywnie przenoszona. Pokonanie dowolnego stoku odbywa się płynnie i z finezją.

Właściwości:

- Dopasowanie C.A.S. : Wkładka, But zewnętrzny, kołnierz wkładki

- But zewnętrzny: Poliester (quick instep)

- Cholewka: Poliolefine C.A.S. CUFF ADAPT

- Podeszwa: ISO 5355 bi-material

- Wkładka: C.A.S., Woman ULTRAFIT PRO, CELLIANT, TERMOFORMING COLLAR

- Klamry: 4 mikro ALU, LIFT LOCK

- Dopasowanie kołnierza: C.A.S. Cuff Adapt

- Rzep: 35 mm

- Canting: podwójny

Szerokość 98 mm

Objętość: mała

BUT ZEWNĘTRZNY C.A.S.
Skorupa C.A.S.
 posiada anatomiczny kształt naśladujący kształt stopy, zapewniający dobre dopasowanie i komfort prosto z pudełka. Zastosowany materiał umożliwia precyzyjne indywidualne dopasowanie poprzez zmianę kształtu po jego odpowiednim rozgrzaniu. Wgłębiania zmniejszają naprężenia materiału podczas formowania i ułatwiają jego nagrzewanie, dzięki czemu cały proces jest szybszy i mniej kłopotliwy. Nadany kształt jest utrzymywany długo i trwale.CECHY:

 • Anatomiczny i precyzyjny kształt

 • Łatwe i szybsze termoformowanie

 • Łatwe dopasowywanie

DOSTOSOWANIE SKORUPY:

 • ODKSZTAŁCANIE - Tworzywo skorupy po odpowiednim rozgrzaniu może być formowane przez rozciąganie  w miejscach nadmiernego ucisku.

 • FREZOWANIE - W odpowiednich miejscach materiał skorupy może być także frezowany w celu zwiększenia objętości.

BUT WEWNĘTRZNY C.A.S.

System C.A.S. zrewolucjonizował metody dopasowania butów narciarskich. Anatomicznie ukształtowane wkładki i but zewnętrzny zapewniają bardzo dobre dopasowanie "prosto z pudełka" - precyzyjne trzymanie a jednocześnie optymalny komfort. Wewnętrzna część botka dopasowywana jest precyzyjnie do kształtu stopy, natomiast zewnętrzna dopasowuje się do wewnętrznej strony skorupy. "Mikrocele" materiału mają różną gęstość, dzięki czemu jest wytrzymały a równocześnie łatwy w kształtowaniu. Buty wewnętrzne C.A.S. są także odporne na zbicie, dzięki czemu dłużej zapewniają właściwe dopasowanie.

W damskich butach zastosowany w botku C.A.S. termoformowalny materiał jest nieco miększy odpowiednio do kobiecych potrzeb, pozwalając zapewnić nieco większy komfort, jednak bez utraty precyzji.Możliwości dopasowania:

 • TERMOFORMOWANIE: Możliwość kształtowania termicznego po odpowiednim rozgrzaniu.

 • WYGNIATANIE (Zwiększanie objętości botka): Materiał Mikroceli może być wygniatany po rozgrzaniu co zwiększa jego gęstość i zmniejsza objętość.

 • FREZOWANIE: Materiał Mikrocell boże być mechanicznie zeszlifowany, aż do 2 mm grubości w celu uzyskania dodatkowej objętości w miejscach nadmiernego ucisku.

 • FIT KIT (Zmniejszanie objętości): Dzięki zestawowi specjalnych formatek C.A.S. można uzyskać ciaśniejsze dopasowanie poprzez naklejenie ich w odpowiednich miejscach botka.

CAS WOMEN LINER
women natural stance

WOMEN NATURAL STANCE
Przeprowadzone przez firmę Tecnica badania pozwoliły określić optymalną kobiecą postawę, pozwalającą uzyskać najlepszy balans i wydajność.

W wyniku badań wprowadzono do butów następujące poprawki:

 • W.S.D. Cuff Forward Lean - opracowane specjalnie dla kobiet pochylenie cholewki buta

 • 3 mm wyższe wzmocnienie grzbietu cholewki

Efektem wszystkich zmian konstrukcyjnych jest:

 • Naturalna, zbalansowana postawa

 • Mniejsze zmęczenie

 • Zwiększona wydajność

C.A.S. BOTBOARD
Perforowana wkładka podeszwy buta C.A.S. Bootboard, podobnie jak skorupa buta i but wewnętrzny pozwala na dodatkową personalizację poprzez frezowanie.

 • 1,5 mm perforacje pomagają precyzyjnie zorientować miejsce frezowania 

tecnica cas bootboard
cas cuff volume reducer

C.A.S. CUFF VOLUME REDUCER

W celu zmniejszenia objętości cholewki i indywidualnego dopasowania dla Pań o mniej rozbudowanej łydce lub dłuższej i szczuplejszej nodze, wstępnie przycięte formatki materiału C.A.S. mogą zostać przyklejone do wewnętrznej strony cholewki C.A.S. Cuff Adapt.

W dostępnym osobno zestawie znajdują się:

 • Specjalny klej

 • Materiał C.A.S. o podwójnej gęstości.

GRIP WALK COMPATIBLE
Opcjonalne podeszwy Grip Walk umożliwiają komfortowe poruszanie się także poza stokiem.

Tecnica Mach1 Gripwalk
Tecnica Lift Lock

TECNICA LIFT LOCK
Specjalny mechanizm klamer utrzymuje je podniesione po odpięciu dzięki czemu wyeliminowano uciążliwe haczenie o zębatki utrudniające zakładanie i zdejmowanie.

QUICK INSTEP
Wstawki z miękkiego tworzywa w okolicach podbicia, pozwalają na większe i łatwiejsze rozwarcie flap skorupy a dzięki temu znacznie łatwiejsze zakładanie i zdejmowanie butów.

CAS CUFF AUTO ADAPT

C.A.S. CUFF ADAPT

Termoformowalny mankiet botka i buta pozwalają na szerokie dostosowanie górnej części cholewki do różnych kształtów kobiecych łydek.

CELLIANT & LAMBSWOOL
Celliant to zestaw 13 termoaktywnych minerałów dzięki którym ciepło nie tylko wraca, ale także penetruje głębsze partie tkanek w postaci promieniowania podczerwonego, stymulując krążenie, przepływ i natlenienie krwi. W efekcie następuje zwiększenie komfortu termicznego, wydajności i termoregulacji, a regeneracja następuje znacznie szybciej.

Wełna jagnięca (Lambswool) - Szczególne właściwości wełny, powodują odprowadzanie wilgoci od ciała i zapewniają ciepło oraz wysoki komfort termiczny. Drobne włókna wełny jagnięcej doskonale spełniają swoją rolę i są przy tym wyjątkowo lekkie oraz sprężyste, a także sprawiają, że botek bótów Mach1 W jest nie tylko bardzo ciepły, ale również wyjątkowo przyjemny w dotyku.

tecnica celliant i lambswool.

Dodatkowe informacje o Buty narciarskie TECNICA MACH1 95 W LV Progressive Black 2019

Przeznaczenie
Damskie
Twardość
95
Gwarancja
2 lata
Szerokość wkładki
100mm
Klamry
4 aluminiowe z mikroregulacją i Lift Lock
Taśma ściągająca
35 mm

Specyficzne kody

Zobacz także

-435,00 zł

Buty narciarskie HEAD RAPTOR 90 RS W WHITE 2019

 • 26cm
1 015,00 zł 1 450,00 zł