TECNICA

Dostępność: W magazynie

Buty narciarskie TECNICA COCHISE 120 DYN BLACK 2019

Więcej widoków

-30%

Normalna cena: 2 199,00 zł

Special Price 1 550,00 zł

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 500 zł

* wymagane pola

Normalna cena: 2 199,00 zł

Special Price 1 550,00 zł

Krótki opis

Od momentu wprowadzenia, wielokrotnie nagradzane buty TECNICA COCHISE są uznawane za wiodący but z opcją chodzenia i bezkompromisowymi właściwościami zjazdowymi.
Linię COCHISE cechuje między innym takie rozwiązanie jak wzmacniająca rama POWER LIGHT DESIGN wykonana z tworzyw zaporzyczonych z butów sportowych, umożliwiająca znaczne obniżenie wagi przy zachowaniu sportowych walorów.
MOBILITY CUF SYSTEM odpowiadający za ruchomość holewki, wyposażono w mechanizm SELF ADJUSTING SYSTEM, który zapobiega powstawaniu niepożądanych luzów, a całość umożliwia po odblokowaniu aż 42 stopnie wychylenia.
Wszystkie te cechy, jak również zintegrowane z podeszwą inserty LOW TECH INSERTS do wiązań DYNAFIT, i lekkie ale bardzo mocne i wygodne klamry LIFT LOCK pozwalają zdobyć dowolną górę, niezależnie od tego jakie "kłody" rzuca nam pod nogi.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dodatkowe informacje o Buty narciarskie TECNICA COCHISE 120 DYN BLACK 2019

Producent Tecnica
Przeznaczenie Unisex
Twardość 120
Szerokość wkładki 99mm
Klamry 4 klamry alu/stal z mikroregulacją
Taśma ściągająca 45mm
Gwarancja 2 lata

Szczegółowe informacje o Buty narciarskie TECNICA COCHISE 120 DYN BLACK 2019

Cochise 120 DYN to prawdziwe freerideowe buty. Bardzo lekki but zewnętrzny i cholewka z zakresem ruchu 42° sprawiają, że podejście czy trawers do kolejnej pratii puchu to nieomal spacerek. Prawdziwy flex 120 i czteroklamrowa konstrukcja sparawiają, że na stoku to konstrukcja o wysokich parametrach i wydajaności normalnego buta zjazdowego. Konstrukcja C.A.S. (Custaom Adaptive Shape) zapewnia liczne opcje personalizacji zarówno skorupy jak i botka oraz świetne dopasowanie prosto z pudełka.

Właściwości:
Dopasowanie skorupy buta: C.A.S.
Dopasowanie buta wewnętrznego: C.A.S.
Podeszwa: dwukomponentowa z wstawkami Low Tech (Dynafit),
Materiał skorupy: dwukomponentowy Poliether/Poliester
Cholewka: dwukomponentowy Triax 3.0
But wewnętrzny: ULTRAFIT PRO C.A.S. - regulowany język

Klamry: 4 lekkie aluminiowe, przykręcane , z Lift Lock
Spoiler: brak
Powerstrap: 45 mm
Canting: brak
Dodatkowe funkcje: dwie klamry z zębatkami wspinaczkowymi
Zębatki: dwurzędowe, skitourowe
Ruchowa cholewka: z blokadą i automatyczną regulacją Self Adjusting System

BUT ZEWNĘTRZNY C.A.S.
Skorupa C.A.S.
 posiada anatomiczny kształt naśladujący kształt stopy, zapewniający dobre dopasowanie i komfort prosto z pudełka. Zastosowany materiał umożliwia precyzyjne indywidualne dopasowanie poprzez zmianę kształtu po jego odpowiednim rozgrzaniu. Wgłębiania zmniejszają naprężenia materiału podczas formowania i ułatwiają jego nagrzewanie, dzięki czemu cały proces jest szybszy i mniej kłopotliwy. Nadany kształt jest utrzymywany długo i trwale.

CECHY:

 • Anatomiczny i precyzyjny kształt
 • Łatwe i szybsze termoformowanie
 • Łatwe dopasowywanie

DOSTOSOWANIE SKORUPY:

 • ODKSZTAŁCANIE - Tworzywo skorupy po odpowiednim rozgrzaniu może być formowane przez rozciąganie  w miejscach nadmiernego ucisku.
 • FREZOWANIE - W odpowiednich miejscach materiał skorupy może być także frezowany w celu zwiększenia objętości.

BUT WEWNĘTRZNY C.A.S.
System C.A.S. zrewolucjonizował metody dopasowania butów narciarskich. Anatomicznie ukształtowane wkładki i but zewnętrzny zapewniają bardzo dobre dopasowanie "prosto z pudełka" - precyzyjne trzymanie a jednocześnie optymalny komfort. Wewnętrzna część botka dopasowywana jest precyzyjnie do kształtu stopy, natomiast zewnętrzna dopasowuje się do wewnętrznej strony skorupy. "Mikrocele" materiału mają różną gęstość, dzięki czemu jest wytrzymały a równocześnie łatwy w kształtowaniu. Buty wewnętrzne C.A.S. są także odporne na zbicie, dzięki czemu dłużej zapewniają właściwe dopasowanie.

Możliwości dopasowania:

 • TERMOFORMOWANIE: Możliwość kształtowania termicznego po odpowiednim rozgrzaniu.
 • WYGNIATANIE (Zwiększanie objętości botka): Materiał Mikroceli może być wygniatany po rozgrzaniu co zwiększa jego gęstość i zmniejsza objętość.
 • FREZOWANIE: Materiał Mikrocell boże być mechanicznie zeszlifowany, aż do 2 mm grubości w celu uzyskania dodatkowej objętości w miejscach nadmiernego ucisku.
 • FIT KIT (Zmniejszanie objętości): Dzięki zestawowi specjalnych formatek C.A.S. można uzyskać ciaśniejsze dopasowanie poprzez naklejenie ich w odpowiednich miejscach botka.

tecnica cas liner

chocise mobility cuf MOBILITY CUFF
Ruchomość cholewki w zakresie 42° i jej blokadę zapewnia system oparty na połączeniu jedynie metal/metal.
Self Adjusting System (S.A.S.) zapobiega powstaniu jakichkolwiek niepotrzebnych luzów dzięki automatycznemu doregulowaniu. Uzyskane w ten sposób buty umożliwiają wygodne naturalne chodzenie oraz świetne parametry zjazdowe.

LOW TECH INSERTS - DYNAFIT
Certyfikowane przez Dynafit inserty do wiązań pinowych gwarantują nie tylko pełną kompatybilność z wiązaniami pod względem zużycia, współpracy i trwałości, ale także odpowiednie umieszczenie w podeszwie zapewniające idealną współprcę z wiazaniem całego buta i brak niepotrzebnych naprężeń.

tecnica aqua stop

AQUA STOP WATER PROTECTION
Dzięki dwukomponetowemu wtryskowi miększy materiał grzbietu krawędzi flapy buta zapewnia idealne przyleganie do sąsiadującego materiału na zakładce chroniąc stopy przed wilgocią przez cały dzień.

C.A.S. BOTBOARD
Perforowana wkładka podeszwy buta C.A.S. Bootboard, podobnie jak skorupa buta i but wewnętrzny pozwala na dodatkową personalizację poprzez frezowanie.

 • 1,5 mm perforacje pomagają precyzyjnie zorientować miejsce frezowania
tecnica cas bootboard
tecnica lift lock TECNICA LIFT LOCK
Specjalny mechanizm klamer utrzymuje je podniesione po odpięciu dzięki czemu wyeliminowano uciążliwe haczenie o zębatki utrudniające zakładanie i zdejmowanie.

AQUA STOP WATER PROTECTION
Dzięki dwukomponetowemu wtryskowi miększy materiał grzbietu krawędzi flapy buta zapewnia idealne przyleganie do sąsiadującego materiału na zakładce chroniąc stopy przed wilgocią przez cały dzień.

Tecnica Aqua stop water protection
tecnica cas bootboard

 

C.A.S. BOTBOARD
Perforowana wkładka podeszwy buta C.A.S. Bootboard, podobnie jak skorupa buta i but wewnętrzny pozwala na dodatkową personalizację poprzez frezowanie.

 • 1,5 mm perforacje pomagają precyzyjnie zorientować miejsce frezowania 
TECNICA LIFT LOCK
Specjalny mechanizm klamer utrzymuje je podniesione po odpięciu dzięki czemu wyeliminowano uciążliwe haczenie o zębatki utrudniające zakładanie i zdejmowanie.
tecnica lift lock

POWER LIGHT DESIGN
Dzięki połączeniu dwóch materiałów, zabudowana w bucie rama, która jest dwa i pół raza sztywniejsza i 30% cieńsza niż w zwykłych butach, daje bazę do uzyskania jak najlepszych parametrów a jednocześnie pozwala znacznie obniżyć wagę.
Korzyści:
Lżejsze buty bez utraty parametrów. Łatwiejsze podejścia i najlepsze parametry podczas zjazdów.

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Buty narciarskie TECNICA COCHISE 120 DYN BLACK 2019

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Ocena ogólna

Produkty powiązane z