-600,00 zł

Buty narciarskie HEAD NEXO LYT 110 W G Anthracite Black 2019

1 400,00 zł Zniżka 600,00 zł
2 000,00 zł

Kompletnie nowy damski model model prezentuje najnowocześniejsze technologie jak zastosowanie tworzywa z dodatkiem Graphene-u, Smart Frame czy Form Fit i zapewnia niesamowitą uniwersalność, dynamikę oraz dopasowanie, niespotykane wcześniej w butach Allmountain. Innowacyjny system Liquid Fit znakomicie poprawia trzymanie w newralgicznych okolicach kostki i pięty. Mankiet botka Auto Adaptive zapewnia wygodę niezależnie od rozmiaru łydki a opcjonalne podeszwy Grip Walk umożliwiają także komfortowe poruszanie się poza stokiem.

Rozmiar buta
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

Head baner

HEAD NEXO LYT W

Całkowicie nowy model dla grupy Allmountain, powstał w wyniku poszukiwania najlepszych rozwiązań pozwalających na uzyskanie tak pożądanych w narciarstwie cech jak komfort, efektywność oraz kontrola. W szczególnych dla tej grupy wymaganiach wyjątkowo istotne jest ich zbalansowane połączenie. Konstrukcja Smart Frame, całkowicie nowy zawierający cudowny Graphene materiał skorupy, termoformowalny botek Perfect Fit, system Liquid Fit oraz wyjątkowa budowa Duo Flex tworzą szczególna konstrukcję, która jest nie tylko bardzo lekka i komfortowa, ale również bardzo wszechstronna i świetnie sprawdza się zarówno na technicznych przygotowanych trasach jak i w trudnym terenie! Damska wersja wyróżnia sie dodatkowo cholewką o geometrii dostosowanej do kobiecej anatomii, z dodatkowym systemem Auto Adapt umożliwiającym zwiększenie obwodu mankietu i dopasowanie do bardziej zróżnicowanych kształtów łydki.

Head Liquid

HEAD LIQUID FIT TECHNOLOGY

Opracowany przez HEAD system to możliwość precyzyjnego dopasowania w krytycznych okolicach pięty i kostki dzięki dwóm kieszeniom wypełnianym specjalnym płynem. Liquid Fit zapewnia perfekcyjne dopasowanie w ciągu zaledwie 10 min.

100% SKUTECZNOŚCI
Ilość materiału wypełniającego można zmniejszyć lub zwiększyć w dowolnym momencie.

100% KOMFORTU
Zastosowany wypełniacz ma odpowiednią gęstość i jest nieściśliwy zapewniając bardzo indywidualne, komfortowe i dokładne dopasowanie.

100% OSIĄGÓW
Gęstość wypełniającego materiału została  precyzyjnie dobrana aby zapewnić świetne indywidualne dopasowanie i precyzję bez utraty komfortu.

FORM FIT TECHNOLOGY
Nowe tworzywa sprawiają, że indywidualne dopasowanie skorupy ma bardziej długotrwały efekty zapewniając komfort, balans i zwiększoną kontrolę. Zmiana kształtu skorupy możliwa jest w całej przedniej części zarówno przez termiczne formowanie całości jak i przez odbarczanie pojedynczych punktów. Jednocześnie odbywa się to szybko i trwale.

Head Form Fit
 
Head Duo Flex

DUO FLEX

Specyficzna budowa buta zapewniająca amortyzację niewielkich nierównośći a jednocześnie dużą dynamikę przy większych obciązeniach.
GRAPHENE to najcieńszy i najlżejszy materiał jaki kiedykolwiek został wynaleziony. GRAPHENE jest jednocześnie twardszy od diamentu i 300 razy mocniejszy od stali a za jego odkrycie przyznano nagrodę Nobla. Zastosowanie Graphene-u w konstrukcji buta umożliwiło znaczne zmniejszenie jego wagi, nadanie większej sprężystości a przez to poprawę komfortu i zwiększenie reaktywności. W przypadku butów Head Nexo Lyt oszczędność na masie wynosi nawet około 0,5kg na sztukę w porównaniu do modeli o podobnym przeznaczeniu. Waga jednego buta to około 1550g.
 

Airt Tec Ti


 
Head Primaloft

PRIMALOFT®

Oddychający materiał ociepleniowy zapewniający komfort termiczny i odciągający wilgoć od stopy.

  • ciepły
  • odporny na wilgoć
  • lekki


PERFECT FIT 3D
PerfektFit to kompleksowy system umożliwiający dopasowanie butów zarówno pod względem komfortu jak i precyzji prowadzenia nart. Dzięki połączeniu indywidualnego dopasowania skorupy buta jak i botka wewnętrznego oraz konstrukcji 3D uzyskano maksymalny komfort oraz optymalne dopasowanie do anatomicznego kształtu stopy.

SMART FRAME
Przeniesienie znacznej części obciążeń na tylną część buta zmniejsza odkształcenia wierzchu buta, pozwala na większą swobodę w dopasowaniu oraz ułatwia zmniejszenie ich wagi.

Właściwości:
Konstrukcja Graphene Bi-Inj Smart Frame
Duo Flex

Bi-Injection z miększym materiałem na podbiciu ułatwia zakładanie
Regulacja flexu twardszy/miększy
Pojedynczy Canting

But wewnętrzny:
Damski PerfectFit 3D EVO
Kołnierz High Performance Ataptive Tech
Wkładka sportowa High Performance
Rzep o szerokości 30mm

Klamry:
4 aluminiowe klamry Superleggera z micro regulacją
1 lekka regulowana zębatka.

Szczegóły:
Flex: 110/100

Materiał: PU
Objętość: S 1850cc
EVO Balance
Pochylenie cholewki: 14°
Kąt rampowy: 4°

Dodatkowe informacje o Buty narciarskie HEAD NEXO LYT 110 W G Anthracite Black 2019

Przeznaczenie
Damskie
Twardość
110
Gwarancja
2 lata
Szerokość wkładki
100mm
Klamry
4 aluminiowe klamry Superleggera z mikroregulacją 1 lekka regulowana zębatka
Taśma ściągająca
Rzep 30mm

Specyficzne kody