junior_15

Odzież narciarska dla dzieci na dłużej?

Odzież narciarska to wyjątkowe ubrania nie tylko pod względem materiałów, z jakich została wykonana, ale też rozmiaru. To właśnie wielkość kurtki czy spodni często decyduje o ich funkcjonalności. O ile osoby dorosłe przeważnie nie mają problemu z doborem odpowiedniego rozmiaru odzieży narciarskiej, o tyle w przypadku dzieci sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Kupowanie nowego kompletu ubrań co sezon to standard w przypadku pociech, kochających zjazdy na nartach. Czy można temu zapobiec? Otóż tak!

Jak kupować odzież narciarską?

Wiele osób, zwłaszcza początkujących, zadaje sobie pytanie – ,,jaka odzież na narty będzie najlepsza?”. Trudno wskazać konkretny model czy markę, bowiem każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby. Jedni stawiają na wysoką nieprzemakalność, dla innych natomiast liczy się przede wszystkim design. Każdy jednak powinien przede wszystkim zwracać uwagę na parametry membrany, wykorzystanej do produkcji spodni czy kurtek narciarskich. Warto też dokładnie przyjrzeć się materiałowi – im bardziej wytrzymały, tym lepiej.

Na metkach odzieży narciarskiej zazwyczaj odnajdziemy dwa oznaczenia:

  1. Stopień nieprzemakalności, np.: 10 000 mm oznacza, że wykorzystana membrana w warunkach testowych nie przepuszcza słupa wody o wysokości 10 000 mm.
  2. Stopień przepuszczalności, np.: 10 000 g/m2/24h oznacza, że na metr kwadratowy membrany może przeniknąć 10 000 g pary wodnej z naszego organizmu w ciągu doby.

Wyżej wymienione parametry są niezwykle istotne, aby odzież narciarska spełniała swoje zadania. Im wyższe oznaczenia, tym kurtka jest bardziej wodoodporna oraz ma lepszą wentylację. Absolutnym minimum są parametry na poziomie 5000. Wybierając odzież narciarską dla dzieci postaw na oznaczenia 5000 i wyżej, jednak nie popadaj w przesadę. Kurtki i spodnie o najwyższych parametrach przeznaczone są bowiem dla himalaistów – amatorów górskich wspinaczek.

Odzież narciarska dla dzieci – wybierz rozmiar

Odzież narciarska absolutnie musi być dobrana pod względem rozmiaru. Choć nasze dzieci rosną jak na drożdżach, nie warto sięgać po standardowe kurtki czy spodnie ,,na wyrost”. Zbyt duży rozmiar odzieży na narty sprawi, że dziecko będzie odczuwało znaczny dyskomfort. Kurka może się podwijać lub ograniczać ruchy. Dodatkowo nie będzie chroniła twojej pociechy przed wiatrem, a w razie wywrotki dostanie się pod nią sporo śniegu. Zbyt mały rozmiar odzieży narciarskiej również jest niewskazany. Skrępowane dziecko z pewnością nie będzie czerpało frajdy z jazdy na nartach.

Odzież narciarską dobieraj idealnie do wymiarów swojej pociechy. Najlepiej, by wybrany model był dopasowany lub lekko obciskający. Taka kurtka czy spodnie ochronią dziecko przed śniegiem czy wiatrem. Ta sama zasada dotyczy bielizny termoaktywnej.

© Fischer Sports GmbH

FiSCHER

 

Odzież narciarska na kilka sezonów

Odzież narciarska dla dzieci nie należy do najtańszych, dlatego rodzice często szukają alternatyw dla corocznego kupowania nowych spodni czy kurtek. Firma Phenix, zaopatrująca w sprzęt zawodników Pucharu Świata z Norwegii i Japonii, wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc innowacyjną odzież na narty dla dzieci, która ,,rośnie” razem z naszą pociechą. Dzięki nowoczesnym technologiom, użytym w rękawach i nogawkach, ubrania narciarskie z dziecięcej kolekcji SUKU SUKU posłużą twojemu dziecku nawet przez trzy sezony. Phenix wyposażył swoją odzież w specjalne sznurki, umożliwiające wydłużanie i poszerzanie zarówno rękawów kurtek, jak i nogawek spodni. Dzięki temu to ty możesz zdecydować, jaki rozmiar będą miały narciarskie ubrania twojego dziecka. Oszczędź czas i pieniądze – poznaj dziecięcą kolekcję odzieży narciarskiej SUKU SUKU.