ski-810500_1280

Sklep narciarski – zaufaj ekspertom

Z roku na rok zimowe szaleństwa stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Efektem tego zjawiską są sklepy narciarskie – powstające jak grzyby po deszczu. Wielu narciarzy zastanawia się jednak, taki, by móc obdarzyć go zaufaniem na lata. Gdzie znaleźć najlepszy sklep narciarski? Co wybrać – zakupy stacjonarne czy on-line? Koniecznie sprawdź nasze porady.

Dobry sklep narciarski

Sklepy sportowe mają w swoich ofertach wiele artykułów z różnych dziedzin. Choć zazwyczaj mogą pochwalić się bogatym wyborem sprzętów, niezbędnych w różnych dyscyplinach sportowych, próżno w nich szukać prawdziwych specjalistów, doskonale znających się wyłącznie na nartach. Ogrom towaru sprawia też, że wbrew pozorom wybór odzieży czy sprzętu narciarskiego staje się ograniczony. Trudno bowiem znaleźć to, co naprawdę nas interesuje pomiędzy rowerami czy sprzętem pływackim.

Najlepszym miejscem do zaopatrywania się w sprzęt narciarski będzie zatem sklep, proponujący wyłącznie tego typu produkty. To właśnie tam znajdziemy ogromny wybór marek czy modeli. Dzięki bogatej ofercie łatwo dostosujemy sprzęt do naszych preferencji czy umiejętności jazdy na nartach. Dodatkowym atutem jest wyspecjalizowany personel, znający odpowiedzi na nasze pytania z zakresu sprzętu narciarskiego.

Jak wybrać sprzęt narciarski?

Wybór sprzętu narciarskiego to temat bardzo rozległy. Trudno w jednym akapicie omówić wszystkie kryteria wyboru nart czy też odzieży. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach, które odgrywają istotną rolę podczas kompletowania sprzętu narciarskiego.

  1. Dostosuj sprzęt do swoich umiejętności.

Częstym problemem, zwłaszcza początkujących narciarzy, jest przecenianie swoich umiejętności. Pamiętaj, że czerpanie przyjemności z jazdy na nartach zależy od dobrze dobranego sprzętu. Osoby początkujące powinny wybierać nieco dłuższe deski, dające większą stabilizację. Zaawansowani narciarze natomiast mogą postawić na krótkie, dynamiczne deski, umożliwiające szybką zmianę kierunku jazdy. Pamiętaj, że im dłuższe narty, tym trudniej wykonać skręt, jednak jazda na długich deskach pozwala na rozwinięcie naprawdę dużych prędkości.

  1. Wybierz odpowiedni rozmiar odzieży.

Oprócz parametrów przepuszczalności i wodoodporności (które zawsze powinny być na poziomie co najmniej 5000), warto zwrócić uwagę na rozmiar odzieży. Nie kupuj zbyt dużych kurtek czy spodni narciarskich, zwłaszcza dla dzieci. Taka odzież nie spełni twoich oczekiwań, będzie się podwijała i przeszkadzała podczas narciarskich zjazdów. Za małe ubrania natomiast krępują ruchy, co również może zniwelować radość z białego szaleństwa. Dobierając odzież narciarską przypilnuj, by była ona idealnie dopasowana, a najlepiej lekko obcisła. W ten sposób utrzymasz cieplną izolację.

  1. Bielizna termoaktywna.

Bieliznę termoaktywną również należy dobrać pod względem rozmiaru, ale warto też uwzględnić aktywność, do której będzie ona wykorzystywana. Jeśli planujesz spędzić długie godziny na mrozie przy umiarkowanym ruchu, postaw na ciepłą bieliznę. W przypadku, gdy zamierzasz wyjątkowo dużo się ruszać, możesz przetestować całoroczną bieliznę termoaktywną. Pamiętaj jednak, by była ona nieco obcisła, aby zachowała swoje właściwości i chroniła przed wychłodzeniem.

Warszawa – (zimowa) stolica Polski

Choć z Warszawę od gór dzieli spory kawałek, to właśnie tutaj miłośnicy nart mogą odnaleźć sklep, który sprosta ich wymaganiom – nartywarszawa.pl. Już w 1991 roku z miłości do nart właściciele sklepu postanowili skupić swoją działalność na dystrybucji desek. Z czasem okazało się, że był to niezwykle trafiony pomysł – warszawiacy potrzebowali wyspecjalizowanego sklepu ze sprzętem narciarskim. Stopniowo firma rozszerzyła swoją działalność. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników zimowego szaleństwa z innych części kraju, stworzono witrynę nartywarszawa.pl, dającą możliwość zakupu sprzętu w całej Polsce. Dodatkowo powstała też wypożyczalnia nart i snowboardów oraz serwis desek.

Sklep nartywarszawa.pl prezentuje szeroką ofertę nart i sprzętu narciarskiego, dzięki czemu z pewnością odnajdziesz akcesoria, dostosowane do twoich potrzeb. W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z porad wyspecjalizowanego personelu. Zamawiając sprzęt narciarski on-line pamiętaj, że zawsze możesz dokonać zwrotu towaru bez podawania przyczyny.