kjus

Kjus – ekskluzywna marka odzieży narciarskiej

Stoki narciarskie z roku na rok przyciągają ogromne rzesze fanów białego szaleństwa. Nie inaczej sytuacja wygląda w tym sezonie. Planujesz wyjazd w góry? Szukasz najlepszego stroju narciarskiego, który będzie służył ci latami? Chcesz dokonać najlepszego wyboru? Poznaj markę Kjus, tworzącą odzież narciarską, uważaną za jedną z najlepszych na świecie.

Kjus – wszystko zaczęło się w Szwajcarii

Marka Kjus od kilkunastu lat tworzy odzież narciarską dla kobiet i mężczyzn z całego świata. Jej ambasadorem jest multimedalista igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata, norweski narciarz Lasse Kjus. To właśnie jego doświadczenie pozwoliło na stworzenie unikalnej linii odzieży narciarskiej, odpornej na zmienne warunki pogodowe czy uszkodzenia. Firma Kjus do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, które pozwalają uzyskać maksymalną efektywność ubrań. Wielu narciarzy chwali kurtki Kjusa za ich nieprzemakalność oraz przepuszczalność.

Odzież Kjusa to jednak nie tylko technologia. Tutaj liczy się także odpowiednie, bardzo dopracowane wykończenie szwów i wszystkich detali w kurtkach, spodniach czy rękawicach. Warto też wspomnieć, że firma ta ceni sobie tradycję, co przejawia się w tworzeniu kurtek puchowych, choć wiele innych marek odeszło od tego pomysłu, twierdząc że są mniej przepuszczalne i mogą namoknąć, zwiększając swoją wagę. Tymczasem jednak Kjus udowadnia, iż puch naturalny, poddany odpowiedniej obróbce cechuje się dużą sprężystością, nie wchłania wody, a dodatkowo kurtki, wypełnione pierzem są niezwykle lekkie. Marka Kjus ma obecnie w swojej ofercie wiele kurtek wypełnionych w 90% naturalnym puchem.

Odzież narciarska Kjus na świecie

Marka Kjus zrobiła zawrotną karierę na świecie. Już od 1997 roku pracowała nad innowacjami w dziedzinie odzieży narciarskiej. Trzy lata później swoje osiągnięcia zaprezentowała na międzynarodowych targach ISPO w Monachium. Był to przełomowy moment w rozwoju firmy. Bardzo szybko zdobyła ona rynki europejskie, a pięć lat później podbiła serca narciarzy ze Stanów Zjednoczonych, skutecznie opierając się konkurencji. Obecnie marka Kjus sprzedawana jest w 31 krajach na świecie, w tym również w Polsce. Kurtki czy spodnie narciarskie z linii Kjusa możesz odnaleźć na nartywarszawa.pl.

Kjus – dlaczego tak drogo?

Wiele osób, kompletujących swój strój narciarski, zwraca uwagę na markę Kjus. Często jednak rezygnują oni z zakupów ze względu na wysoką wartość produktów. Dlaczego kurtki o takich samych parametrach tak drastycznie różnią się ceną? Czy chodzi tylko o markę?

Za tak wysoką cenę odzieży narciarskiej marki Kjus odpowiedzialne są nie tylko nowoczesne technologie, zastosowane do jej tworzenia, ale też jakość wykonania. Porównując wiele modeli różnych kurtek czy spodni narciarskich z łatwością jesteśmy w stanie wskazać te, wykonane z precyzją i dbałością o każdy szczegół. Marka Kjus wyspecjalizowała się w tworzeniu wyrobów o najwyższej jakości, po które sięgają nie tylko amatorzy, ale też zawodowcy jak Lara Gut – szwajcarska narciarka alpejska, czterokrotna mistrzyni świata.

Styl i szyk? To Kjus!

Uznanie marki Kjus wśród narciarzy i snowboardzistów (ale też miłośników ekskluzywnej odzieży narciarskiej) to efekt wieloletniej pracy nad technologiami. Wielu jednak docenia ją także za niebanalny design wyrobów. Wiele kurtek zawiera bowiem elementy pochodzenia zwierzęcego oraz ocieplane kołnierze. Dodatkowo Kjus oferuje swoim klientom, a zwłaszcza klientkom, szeroki wybór kolorów. I tak w kolekcji Kjusa odnajdziemy zarówno standardowe czarne czy czerwone kurtki, jak i te mocno zwracające uwagę – od jasnych zieleni do pomarańczu, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.