-900,00 zł

ATOMIC REDSTER WC 130 2013/14-28,5cm

1 499,00 zł Zniżka 900,00 zł
2 399,00 zł
Nowy model Atomic Redster WC 130 jest spełnieniem marzeń wszystkich ambitnych zawodników, którzy zawsze chcieli dostosować but zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marcela Hirschera do swoich indywidualnych potrzeb.
Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie

Najbardziej istotnym elementem nowych butów jest ultra sztywny tył z włókna węglowego.Jest on nawet do sześciu razy sztywniejszy niż tradycyjne tworzywo sztuczne i dzięki niesamowitemu przenoszeniu energii pozwala wyciąć każdy skręt z jeszcze większą precyzją i jeszcze bardziej agresywnie niż do tej pory. Nowością jest 95 mm zoptymalizowana szerokość dolnej cześci skorupy, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze trzymanie stopy na całej długości. Regulowana, ruchoma cholewka Rotational Cuff z precyzyjną regulacją mankietu Micro Cuff Alignment oraz wymienne wkładki Flex Frames o trzech stopniach twardości sprawiają, że Redster WC 130 jest idealnym butem dostosowującym się do nogi narciarza. Dzięki tym rozwiązaniom konstrukcyjnym but można precyzyjnie dostosować do konkretnej konkurencji, stylu jazdy czy osobistych preferencji i warunków fizycznych zawodnika. Redster WC 130 jest prefekcyjnym butem na każde zawody, adresowanym do zawodników szukających butów o mniej radykalnej twardości.

 • SEGMENT: RACE
 • PLEC: UNISEX
 • ANATOMICZNA DOLNA CZESC SKORUPY: 95 MM NARROW FIT
 • BUT WEWNETRZNY: BUT WEWNÊTRZNY ASY RACE FIS WC
 • ZAKRES ROZMIARÓW: 22.5 - 29.5 (Half Sizes only)
 • KOLOR: RED/GREY/BLACK
CECHY
 • TYLNA WKLADKA CARBONOWA
 • PASEK 55 MM RS DUAL
 • KLAMRA RSX 7000
 • WSZYSTKIE 3 OPRAWKI FLEX W ZESTAWIE
 • OBRACANIE CHOLEWKI 0 MM + 3 MM W ZESTAWIE

 

 


Power Control
Zupełną nowością jest możliwość obrotu mankietu buta w osi pionowej. Zakres tej regulacji to 5mm w każdą stronę, co pozwala na dokładne ustawienie geometrii buta do indywidualnych biomechanicznych cech każdego narciarza.  Oczywiście to nie jedyna korzyść. Możliwość rotacji mankietu daje również sposobność do przystosowywania butów do różnych konkurencji a naturalna pozycja narciarza owocuje łatwiejszą i szybszą możliwością zmiany krawędzi. Micro Cuff Alignment (Canting) Regulacja zmiany kąta pochylenia na boki mankietu buta odbywa się w zakresie 8 stopni (2 stopnie do środka i 6 stopni na zewnątrz). System ten również pozwala na dostosowanie buta do indywidualnych preferencji narciarza oraz do wymagań uprawianej konkurencji.

 

 

New Sole Profile

Nowy kształt podeszwy buta w modelach Redster charakteryzuje się powiększeniem strefy pięty i stosunkowo krótką strefą palców. Obie części podeszwy połączone są ze sobą łukowatą częścią środkową, w której umieszczono strefy deformacji zapewniając elastyczność całego układu. Konstrukcja ta zapewnia lepszy balans , dużo lepsze czucie terenu i w pewnym stopniu wpływa też na tłumienie drgań.  Nie do przecenienia jest również redukcja masy butów (około 200g na parę).
 


Flex Chassis

Dla zapewnienia pełnej kustomizacji butów w modelu Redster zastosowano wymienne wkładki znajdujące się pomiędzy podeszwą buta a wkładem wewnętrznym. W ten sposób można dowolnie kształtować  charakterystykę butów. Do dyspozycji są trzy rodzaje wkładek: żółta – miękka, biała – średnia, czarna – twarda. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy narciarz będzie mógł ustawić buty idealnie pod siebi,e dostosowując je do stylu jazdy czy warunków trasie.

 

 

Carbon Spine
Karbonowe wzmocnienia zastosowano w tylnej części mankietu  i skorupy buta. Karbonowe wstawki są około sześciu razy sztywniejsze od stosowanego do tej pory specjalnego gatunku poliuretanu (PU) a dzięki nim buty zyskają bezkompromisowość i precyzję przy braku odczuwalnego zmniejszenia komfortu.  Konstrukcja znacznie zwiększa możliwości wyciskania z nart energii przyspieszającej podczas wyjścia z wiraży oraz zwiększa transfer energii , co ma bezpośredni wpływ na pracę i trzymanie krawędzi nart.

Dodatkowe informacje o ATOMIC REDSTER WC 130 2013/14-28,5cm

Przeznaczenie
Męskie
Twardość
130
Gwarancja
2 lata
Szerokość wkładki
95mm
Klamry
RSX Alu 7000 Buckle
Taśma ściągająca
PASEK 55 MM RS DUAL
Rozmiar buta
28,5cm