Dostępność: Brak w magazynie

Narty VOLKL Racetiger Speedwall GS UVO + rMotion 2 12.0 D Race 2016/17

Więcej widoków

-37%

Normalna cena: 3 800,00 zł

Special Price 2 400,00 zł

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 500 zł

Krótki opis

Rewelacyjnie szybkie i twarde narty gigantowe.


Nowoczesna technologia pozwala osiągnąć maksymalną prędkość nawet amatorskim narciarzom. 

Montaż i regulacja wiązań GRATIS

  • Na życzenie Klienta montujemy wiązania, ustawiamy siłę wypięcia i dopasowujemy do buta.
  • Aby prawidłowo wykonać te czynności potrzebujemy wzrost, wagę, wiek narciarza, umiejętności w skali 1-10.
  • Rzep do nart GRATIS!
  • Napisz do nas mail ze swoimi parametrami. 

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dodatkowe informacje o Narty VOLKL Racetiger Speedwall GS UVO + rMotion 2 12.0 D Race 2016/17

Przedsprzedaż N/D
Przeznaczenie Męskie
Producent Volkl
Promień skrętu 165cm - 16,8m,
170cm - 17,9m,
175cm - 17,9m,
180cm - 19,1m,
180cm - 20,3m
Taliowanie 114/70/96- 165cm,
114/70/96- 170cm,
116/70/98- 175cm,
116/70/98- 180cm,
116/70/98- 185cm
Wiązania rMotion 2 12.0 D Race
Konstrukcja UVO, Power Construction, Powered by Titanium, Speedwall 2.0, Base: P-Tex 4500
Gwarancja 2 lata

Szczegółowe informacje o Narty VOLKL Racetiger Speedwall GS UVO + rMotion 2 12.0 D Race 2016/17

Chluba marki wśród nart gigantowych. Połączenie najlepszych rozwiązań Voelkla i Markera. Najnowsza generacja Speedwall 2.0 z rdzeniem wzmocnionym przy krawędzi twardym drewnem bukowym. Nowy ułatwiający inicjację skrętu profil dzioba i Tip Rocker, nowe wyprofilowanie talii. Unowocześnione i bezpieczne wiązanie rMotion 2.0 i wyjątkowo szybki ślizg P-Tex 4500. Sprawdzony tłumik UVO zmniejszający drgania do minimum. Wyjątkowo pewne i stabilne na twardych, szybkich i wymagających trasach. Precyzyjne w długim skręcie przy każdej prędkości. Kontynuacja legendy na najwyższym poziomie.

 

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE

Najbardziej nowoczesne, najwyższej klasy połączenie technologii Sidewall (ślizgu ścianki bocznej) i rdzenia drewnianego (Woodcore) w historii narciarstwa.

W trakcie rywalizacji, zwycięzcę i przegranych dzielą setne sekundy. Narty Volkl rozwijane są z wielką śwadomością tej niewielkiej różnicy i ogromną uwagą żeby precyzyjnie ją okreslić. W najnowszej wersji ścianka boczna i rdzeń narty nie sa traktowane jako osobne elementy, lecz zostały w jeden tworzący właściwe rowiązanie. Jako rezultat powstał całkowicie nowy rdzeń narty SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE gdzie boczny ślizg jest laminowany bezpośrednio na zewnętrzych częściach drewnianego rdzenia typu sandwich wykonanych z wyjątkowo stabilnych gatunków drewna. W połączeniu z bardziej elastyczną i lżejszą wewnetrzną częścią rdzenia otrzymujemy konkrtne korzyści:

  • sztywna, wykonana z twardego drewna, część rdzenia przylegająca do ścianki bocznej i krawędzi pozwala na lepsze przeniesienie siły, poprawia przyczepność krawędzi i chroni ją przed nadmiernymi obciążeniami

  • niska waga wewnetrznej częsci rdzenia pozwala na większą zwrotność, zwinności i zmniejsza wagę nart

  • Rożne rodzaje drewna wzdłóż całej narty przyczyniają się do optymalizacji rozkładu sztywności narty i bardziej precyzyjnego prowadzenia

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE to jedyne tego typu rozwiązanie przeznaczone do agresywnej sportowej jazdy, które w taki sposób pozwala osiagnąć zwycięstwo, nawet jeżeli jest ono mierzone w setnych częsciach sekundy. 

UVO damper Volkl UVO Volkl UVO damping system Volkl UVO

UVO - ULTIMATE VIBRATION OBJECT

The revolution for the perfect setup

Korzyści:

• Większa zwinność

• Spokojniejsza jazda i lepsza kontrola

• Redukcja wysiłku

UVO (Ultimate Vibration Object) to poraz pierwszy zastosowana technologia swobodnego tłumienia w zakresie 360 ° skutecznie minimalizująca uciążliwe wibracje nart. Drgania powstają w wyniku ruchu narty po nierównej powierzchni narty i rozchodzą się we wszystkich kierunkach, nie tylko wzdłuż jej osi. Technologia UVO w sprawdzony sposób zmniejsza te wibracje, zapewniając cspokojniejszą, bardziej stabilną i precyzyjną jazdę.

Efekt:

• Większa wydajność dzięki unikalnemu tłumieniu 3D

• Większa zwinność i szybsza reakcja poprzez nieskrępowaną konstrukcję i niższa ogólna masa

Technologia UVO to magiczny składnik doskonałej narty. Pozwala na budowę nart lżejszych od poprzednich modeli a jednocześnie lepiej trzymających na krawędzi i bardziej stabilnych.

Niezależnie od poziomu doświadczenia, wszyscy narciarze odczują korzyść z wielokierunkowego działania UVO: Agresywne narciarze otrzymują dodatkową elastyczność, lepsze trzymanie krawędzi i stabilniejszą jazdę, podczas gdy narciarze rozwijający swoje umiejętności docenią łatwość prowadzenia narty i zmniejszony wysiłek.

Zasada działania

Rewolucyjna technologia UVO wykorzystuje tą samą zasadę, która jest podstawą działania tłumików drgań. Precyzyjnie umieszczony "pływający" ciężar działa na nartę w kierunku przeciwnym do drgań i zapobiega jej nadmiernej wibracji. Podobne rozwiązania można spotkać także w przemyśle i architekturze, gdzie są wykorzystywane do złagodzenia wpływu wiatru i trzęsień ziemi na budynki i mosty. Zabudowane w strategicznych miejscach tłumiki drgań w postaci odpowiednio zawieszonej masy znacząco rdukują wpływ niekorzystnych sił. Konstrukcja budynków może być dzięki temu lżejsza, bardziej stabilna, i bardziej uzyteczna.

 volkl tip rocker

ALPINE Tip ROCKER – Ułatwia inicjację skrętu. Wypukła część środkowa i tylna (Camber) zwiększa kontrolę i pewność początkujących i wprawionych narciarzy. Zmienna długość aktywnej krawędzi w przedniej części narty, umiarkowana wysokość rocker-a.

 

POWER CONSTRUCTION - Stworzona dla nart, które przenoszą największe obciążenia, na których jeździ się dynamicznie i agresywnie. Jest to tak zwana konstrukcja "sandwich",z pionowymi ścianami bocznymi, gdzie kolejne warstwy narty nakładane są jedna na drugą, a wiązania są bezpośrednio lub poprzez płytę montowane do narty. Zapewnia doskonałą stabilność i trzymanie krawędzi. Tak zbudowane są narty zawodników Pucharu Świata.

POWERED by Titanium - Dwie warstwy Titanalu w rdzeniu narty. Dodaje narcie stabilność, sztywność oraz zwiększa możliwości tłumienia drgań, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Narty VOLKL Racetiger Speedwall GS UVO + rMotion 2 12.0 D Race 2016/17

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Ocena ogólna

Produkty powiązane z